SPOLOČNÝMI SILAMI…

SPOLOČNÝMI SILAMI…

SPOLOČNÝMI SILAMI…

Keď som zbadal tento obrázok, spomenul som si na moje detské časy. Premýšľam, kedy som tú rozprávku čítal naposledy, ale neviem… pretože s mojim deťmi som čítal iné. Každopádne ma tento obrázok potešil. Neviem, kto z vás pozná rozprávku „Ako dedko repu ťahal.“ Je o tom, ako raz na jar dedko vo svojom vrecku nohavíc našiel akési semienko a nechcel ho iba tak vyhodiť, tak urobil dieru tam, kde stál a zasadil ho do zeme na svojej záhrade. Časom zistil, že on vlastne zasadil repu. Repa však rástla do takých rozmerov, že keď ju šiel v jeseni vytiahnuť, nedokázal to. A tak si zavolal babku. Lenže ani s ňou to nedokázali. A tak zavolali vnučku. Ani s vnučkou sa im nedarilo repu vytiahnuť a tak zavolali na pomoc svojho psa. Stále to nepomohlo. Zavolali si na pomoc mačku a ťahali všetci spoločne. Ešte stále to bolo málo. Nakoniec už nebolo koho zavolať, iba malú myšku. Myška ani neverila, že by niečo mohla pomôcť, ale pomôcť šla. Na dedkov povel začali všetci spoločne ťahať. A zrazu sa repa pohla… a tak zabrali ešte viac a ešte viac, až repu vytiahli.

Prečo to tu vlastne píšem… je to preto, lebo tak, ako to je v tejto rozprávke, platí to aj v Živote.
NIKDY BY SME SA NEMALI VZDÁVAŤ, ako dedko. MALI BY SME VŽDY POMÁHAŤ, ak nás niekto o pomoc požiada, ako to urobila babka, vnučka, psík, mačka, aj myška. A AJ KEĎ O SEBE ČASTO POCHYBUJEME, MALI BY SME ÍSŤ DO AKCIE, rovnako, ako malá myška, ktorá sama osebe nemala šancu repu vytiahnuť. Jej SILA však stačila na to, aby po spojení s ostatnými dosiahla POTREBNÚ SILU NA ZMENU.

Či už ste vo svojom životnom príbehu dedkom, babkou, vnučkou, psíkom, mačkou, alebo malou nenápadnou myškou, NIKDY TO NEVZDÁVAJTE. Vždy sa nájde niekto, koho pomoc vám pomôže všetko zmeniť. Musíte však zostať v akcii.

http://www.zijemevedome.sk/?cat=6

S úctou
Milan

You must be logged in to post a comment

Copyright Som Slovan© 2020