bobkový list čo o nom nevieme?

bobkový list čo o nom nevieme?

VAVRÍN PRAVÝ- BOBKOVÝ LIST POMÁHA PRI MNOHÝCH CHOROBÁCH: Bobkový list pomáha pri detoxikácii organizmu a spomaľuje proces starnutia. Táto rastlina tiež úspešne bojuje s bakteriálnymi infekciami a pomáha pri mnohých chorobách, od respiračných po choroby srdca.


Úzkosť a únava:

Chemické látky v bobkovom liste vytvárajú upokojujúci účinok. Stačí iba podpáliť niekoľko vysušených bobkových listov a pri vdychovaní prichádza uvoľnený, ale skoncentrovaný stav. Výhodou horiaceho bobkového listu je, že nespôsobuje ospalosť, ale skôr vás prebudí a zaženie únavu.

Dýchací systém:

Bobkový list stimuluje dýchacie cesty a môže pomôcť zbaviť sa hlienu, a to aj v pľúcach. Na vyliečenie dýchacieho systému je najlepšie vdychovať vôňu čerstvých, alebo sušených bobkových listov, alebo výpary vavrínového oleja. Môže sa tiež masírovať hrudník vavrínovým olejom. Táto metóda pomáha liečiť alergiu a astmu.

Lupiny vo vlasoch:

Ak sa chcete zbaviť lupín vo vlasoch, tak zmiešajte vavrínový olej so zohriatym jojobovým olejom. Teplý olej vmasírujte do pokožky hlavy a hlavu zabaľte do uteráka na 15 – 60 minút. Lupín je možné sa tiež zbaviť, ak pridáte niekoľko kvapiek vavrínového oleja do svojho šampónu.

Výskum publikovaný Poľnohospodárskou univerzitou v Pešávare v Pakistane a výskumným centrom Ministerstva poľnohospodárstva USA dokázal, že bobkový list môže byť efektívnym prostriedkom pri liečbe cukrovky 2. typu. Štúdia ukázala, že konzumácia iba 3 gramov bobkového listu denne zníži hladinu glukózy. Trávenie:Bobkový list posilňuje trávenie tým, že podporuje sekréciu tráviacich štiav, enzýmov a žlče. Je možné tiež masírovať vavrínovým olejom oblasť brucha po jedle.
Zdravie srdca:Organická zlúčenina nájdená v bobkovom liste s názvom „kyselina kávová“ posilňuje kapilárne steny. Táto látka tiež pomáha odstrániť zlý cholesterol z krvného obehu.
Zápal kĺbov:Výskum z roku 2003 zverejnený v časopise Výskum fytoterapie ukázal, že protizápalové a analgetické vlastnosti vavrínového oleja vyvolávajú účinok porovnateľný s protizápalovým účinkom morfínu. Na zmiernenie bolesti natierajte zapálené kĺby vavrínovým olejom a používajte ho pri varení.
Močové infekcie Pitie prášku z rozdrveného bobkového listu zmiešaného s mliekom je starý spôsob liečenia infekcií močových ciest.

You must be logged in to post a comment

Copyright Som Slovan© 2020