sila jarných púčikov

sila jarných púčikov

SILA JARNÝCH PÚČIKOV PRE ZLEPŠENIE ZDRAVIA A POSILNENIE ORGANIZMU:

1. Púčiky orgovánu sú vynikajúcim antidiabetikum. Obsahujú veľké množstvo trieslovín a bioflavonoidov. Pokiaľ požujeme niekoľko púčikov orgovánu, výrazne sa zlepší trávenie.

2. Brezové púčiky sú známym fytoterapeutickým prostriedkom. Nachádzajú sa v mnohých prípravkoch pre liečbu žalúdka, kĺbov a onkologických ochorení.

3. Púčiky višne liečia štítnu žľazu, je dobré z času na čas zjesť niekoľko višňových púčikov.

4. Púčiky zo všetkých ihličnatých stromov sú užitočné pri liečbe bronchopulmonálnych ochorení. Z malých začínajúcich borovicových šišiek a púčikov je možné variť džem, ktorý pomáha pri kašli.

5. Na záhrade s jabloňami často zostávajú orezané jabloňové vetvy. Pokiaľ sa z nich oberú púčiky poprípade aj s malými vetvičkami, zalejú sa olejom alebo maslom, následne sa krátko povaria a precedia, tak sa získa masť, ktorá sa vtiera na zátylok, čelo a spánky pri bolestiach hlavy a tiež deťom pri problémoch reči a silnom strachu. Na prípravu masti je potrebných 100 g púčikov a 200 g masla.

6. Veľmi cenené sú púčiky z topoľa. Liečia celý rad mužských ochorení, vrátane prostaty.

7. Na cievy a pri zrakových problémoch sú užitočné šípkové púčiky, púčiky z hlohu, čiernej jarabiny. To neznamená, že zjeme zo stromu všetky púčiky, stačí zjesť iba pár púčikov.

8. Púčiky z ríbezle sú dobrým protialergickým prostriedkom a normalizujú všetky systémy organizmu.

9. Púčiky je možné žuvať čerstvé a je možné ich zalievať ako čaj. Stačí ich lúhovať 5 minút, aby sa uvoľnili užitočné látky. Je potrebné sa vyvarovať stromom ošetrovaných chemickými prípravkami.

10. Na prechádzkach zjedzte 1-2 púčiky z rôznych stromov. Všetky majú určitý pozitívny vplyv na organizmus.

Hlavne všetko s mierou.

You must be logged in to post a comment