záhady expedície na Krym

záhady expedície na Krym

V roku 1921 šiel Alexander Barčenko na pokyn vedúceho Inštitútu mozgu Vladimíra Bekhtereva do okresu Seydozer, aby študoval záhadnú chorobu „blikania“. Vedúci laboratória Neuroenergie sa s touto chorobou nedokázal vysporiadať. Na polostrove Kola však našiel pozostatky podivných štruktúr a vstup do podzemného labyrintu, chráneného pred votrelcami niektorými psychotropnými poľami.Tajnú výpravu na Krym uskutočnilo Laboratórium neuroenergie na základe osobného rozkazu predsedu Čeka Felixa Dzerzhinského v roku 1926. Podľa rozptýlených informácií uchovávaných v korešpondencii A. Barčenka sa práca vykonala v okresoch Bakhchisarai a na pobreží južného Krymu, kde sa zachovali zvyšky tzv. „Podzemných miest“. Hlavným cieľom druhej expedície A. Barčenka bolo pokračovať v hľadaní stôp starovekej civilizácie a jej vedomostí o riadení ľudskej psychiky, čo by bolo užitočné pre vedúceho najtajnejšej špeciálnej divízie Čeka, Gleba Bokiju a jej šéfa Felixa Dzerzhinského v ďalekosiahlych plánoch riadenia nového Ruska.Začiatkom 90. rokov minulého storočia bývalý kapitán jadrového vedca, bývalý kapitán Vitaly Goh na dôchodku, objavil objav na južnom pobreží Krymu, ktorý ukázal, že železo Felix zbytočne nedávalo A. Barčenko peniaze na hľadanie stôp starej civilizácie. Kapitán na dôchodku nájdený na Kryme … pyramídy podobné egyptským rozmerom a geometrickými rozmermi. Ich výška sa pohybovala od 36 do 62 metrov. Po mnoho storočí títo ľudia unikli pozornosti miestnych obyvateľov a vedcov z veľmi jednoduchého dôvodu. Všetkých 37 krymských pyramíd, ktoré sa nachádzajú v štvrti Sevastopol – Cape Sarych – Jalta – Bakhchisarai, vstúpilo do moderných sedimentov úplne. Kapitán na dôchodku bol schopný objaviť sa pomocou zariadenia, ktoré vytvoril na sledovanie ponoriek. Ukázalo sa, že pri malých zmenách môže zariadenie „vidieť“
Po prvé, s pomocou jedinečného zariadenia, V. Goh hľadal pre svojich susedov južne od Krymu nedostatok podzemnej vody. Čoskoro však vyšlo najavo, že zariadenie reaguje tak na podzemné dutiny, ako aj na kovy ukryté v zemi.Prvá pyramída na Kryme bola objavená, keď hľadali platinu v regióne Sevastopoľ. Medzi archeológmi sa hovorilo, že v staroveku sa tu uskutočňovalo tavenie téglika z drahých kovov. V. Goh nenašiel platinu, ale zrazu prístroj ukázal prítomnosť podzemných dutín a dosť veľkých. Rozhodli sme sa prelomiť jamu. V hĺbke 10 metrov bola objavená prvá krymská pyramída, úplne „na vrchol“, prinesená kamienkami a troskami. Krymské pyramídy neboli egyptskými „dvojčatami“. Ako viete, v poslednom prípade je základňou štvorec. Na Kryme mala základňa pyramíd v pôdoryse trojuholníkový tvar. Pomer základne k výške bol však rovnako ako v Egypte 1.6 slávny „zlatý rez“. Aké bolo prekvapenie vedcov podzemných tajomstiev Krymského polostrova, keď sa v blízkosti vykopávanej Sevastopoľskej pyramídy zdola rozbila zem pod lopatami … najprv sa objavila kamenná hlava „Sfingy“, ktorá nápadne pripomína egyptský náprotivok. V parietálnej časti obrovskej sochy bola objavená diera vedúca do sférickej dutiny s priemerom asi 10 metrov. Keď vedci pyramíd vykopali vrstvu štrku, ktorá sa nahromadila v spodnej časti dutiny, uvideli vstup vedúci do tela sfingy, pevne uzavretý úlomkami vápence.Počas vykopávok upozornil Gokh na povznesenú náladu, ktorá zaujala ľudí počas zostupu pozdĺž vykopanej jamy na pyramídu. Vo vnútri obrázku sa tento pocit zosilnil. Ľudia spadajúci do sférickej dutiny povedali, že doslova „plávali“ v tokoch energie.

VETER Z HERSONÉZIE

Keď vykopávky potvrdili realitu pyramíd, Gokh si všimol, že ich umiestnenie sa prakticky zhoduje s energeticky aktívnymi zónami nachádzajúcimi sa v hlbinách Zeme neďaleko Jalty, Sevastopolu, Bakhchisarai a dlho opusteného mesta Mangut.


Vplyv krymských pyramíd a sfingy na psychiku ľudí by sa pravdepodobne mohol stať dôvodom organizácie expedície A. Barčenka na Krym. Pravda, existencia pyramíd v tom čase nebola známa. Ale staré legendy prežili, čo naznačuje, že v blízkosti Sevastopolu, v oblasti starodávneho jaskynného mesta Eski-Kermen, ktoré pokrýva veľký prístav byzantskej ríše Chersonesos od mora, existovali masívne vplyvy na duševný stav ľudí.Vedúci laboratória Neuroenergy Barchenko pri prehliadke nemohol tieto legendy ignorovať. Legendy hovoria, že keď bolo mesto ohrozené morom, sv. Juraj Viktoriánsky „zostúpil“ z fresky podzemného chrámu a jeho kopijou zasiahol posádky nepriateľských lodí plaviacich sa do mesta. A potom sa niektorí námorníci chytení hrôzou odvrátili od pobrežia, iní, akoby sa opili, vyplávali priamo na skaly a našli tam svoj osud.Pravda o legendách o úmrtiach lodí bola potvrdená skutočnou nevysvetliteľnou katastrofou, ku ktorej došlo v máji 1909. Jedna z najdokonalejších ponoriek „Flounder“ bola v tom čase stratená pod predloktím letky „Rostislav“. Skúsený námorný dôstojník, poručík Akvilonov, stojaci na moste ponorky, sa náhle, podobne ako námorníci zo starých legiend, dostal do blaženého euforického stavu a namiesto zmeny priebehu ponorky čítal poéziu. Forenzné lekárske vyšetrenie ukázalo, že kapitán ponorky bol v čase katastrofy triezvy, nebol pod vplyvom drog a uznal ho za zdravého.Príčina legiend a tajomstvo smrti ponorky „Flounder“ sa objasnili až po skončení druhej svetovej vojny, keď na Krym prišiel slávny nemecký prieskumník neznámeho Eugena Sieberta. Vedci pomocou nástrojov na zachytenie rôznych druhov prírodných a človekom spôsobených účinkov na človeka dokázali, že dôvodom podivného správania dôstojníka Akvilonova boli zvuky ultra nízkej frekvencie, ktoré sa vyskytujú počas niektorých atmosférických udalostí v oblasti Eski-Kermen.Našiel Alexander Barchenko pyramídy na Kryme v 20. rokoch minulého storočia? Je ťažké argumentovať. Ale tu je zaujímavá vec. Svoju prácu vykonával v regióne Sevastopoľ a Bakchisarai. To je práve na tých miestach, kde o pol storočia neskôr kapitán dôchodca V. Goh objavil svoje pyramídy pod zemou a kde sú podľa neho energeticky aktívne zóny. Mimochodom, na ich odhalenie nepotrebujete jedinečné geofyzikálne nástroje. Skúsení operátori ich dokážu zistiť pomocou topografickej mapy a dokovacieho rámu. Je logické predpokladať, že Alexander Barchenko si vybral objekty pre svoj výskum, pričom sa spoliehal predovšetkým na legendy.

CHUFUT KALE LEGENDS

S jaskynným mestom Chufut-Kale sa týči legenda, ktorá sa týči v horách nad Bakhchisarai. Počas doby Zlaté hordy vládlo mesto Kirk-ora, takzvaný Chufut-Kale, krutým Khanom Tokhtamyshom. Veľa pokladov bolo uložených v hlbokých pivniciach Khanovho paláca. Khan Tokhtamysh však považoval za najdrahšiu mladú krásu Dzhanju, ktorú skryl vo svojom haréme.Ale potom prišli ťažkosti. Kirk-orc bol obklopený nepriateľmi, ktorí vedeli, že v pevnosti nie sú zdroje vody a bez vody neexistuje život. „Počkaj,“ rozhodli sa. – Máme veľa času, je tu aj voda, chlieb. Čas plynul a ľudia v Kirk-rude začali padať ako jesenné lístie. Raz v haréme sa pasák z pastevca vydal do Dzhanyky. A rozprával o utrpení bežných ľudí, ako malé deti zomierajú bez vody. A potom hovorí: „Viem, kde je voda pod zemou, ale nemôžem na ňu vyliezť – mám široké ramená. A ty si tenký, ako vetvička, vkradneš sa do štrbiny a odtiaľ dostaneš vodu. “ Celú noc dievča a chlapec ťahali vodu do mestského rybníka s malými viničmi. Keď slnko vyskočilo, Dzhanyka cítil, že z jej hrude „vyletel malý vták“. Dievča padlo na zem a zomrelo. Nepriatelia nedokázali zajať Kirka – alebo.Mnohí na Kryme počuli krásnu legendu o štíhlom dievčati, ktoré zachránilo obyvateľov mesta, ale nikto netušil, že táto legenda môže byť pravdivá. V auguste 1998 archeológovia vykopali južne od múru pevnosti a odkryli ústie dobre vyplnenej studne. Celková hĺbka studne, ktorá kedysi zásobovala obyvateľov pevnostného mesta vodou, bola 45 metrov. Bol otvorený obrovský žalár s niekoľkými sálami, ktoré ich spájali so schodmi a rybníkmi, v ktorých sa nahromadili podzemné vody. Podľa hydrogeológov, ktorí študovali žalár, nebol vytvorený na zásobovanie vodou.

Vzhľadom na to, že miesto blízko Bakhchisaray je podľa Vitaliya Goha geoaktívnym miestom, právo na existenciu má ďalšia hypotéza. Dungeony pod Kirkor sú pozostatky starovekých štruktúr, ktoré využívajú energiu Zeme na posvätné účely, ako aj dutinu vnútri „sfingy“, ktorá sa nachádza neďaleko Sevastopolu. Materiály, ktoré so sebou priniesol Alexander Barchenko po krymskej výprave, sa stratili v archívoch najskôr v Čeke, potom v NKVD a nakoniec v KGB. Ale skutočnosť, že vedúci laboratória Neuroenergy dostal vysoké sumy na ďalšiu výpravu do Altaj, naznačuje, že výsledky jeho práce na Kryme uspokojili jeho zákazníka – predsedu Cheka, F.E. Dzeržinského.

Источник https://taynikrus.ru/gipotezy/barchenko-zagadki-ekspedicii-v-krym/

You must be logged in to post a comment