spánok a životná energia

spánok a životná energia

AKO ZVÝŠIŤ SVOJU ENERGIU A ŽIVOTNÚ SILU:

Ste stále unavení? Máte problém začať nový deň? Nemôžete ráno vstať z postele? Než začnete utrácať za drahé vitamíny a minerály či potravinové doplnky na zvýšenie energie či ako začnete užívať samotné byliny, vyskúšajte tento jednoduchý recept: Počas nasledujúcich dvoch týždňov si doprajte každú noc najmenej 6 až 8 hodín neprerušovaného spánku. Ak máte problém so spaním v dôsledku stresu alebo úzkosti, môžete skúsiť užívať pred spaním tinktúru z valeriány lekárskej a tinktúru z chmeľu, ktoré napomáhajú dobému spánku. So zaspávaním a upokojením vášho mozgu vám môže pomôcť tiež šišak bajkalský. Možno totiž zistíte, že príčinou vašej vyčerpanosti a depresie je nedostatok spánku a nedostatočný čas, po ktorý sa vám zdajú sny a že čarovným elixírom je len dostatok zdravého spánku. Rozhodne to stojí za vyskúšanie a nič vás to nebude stáť.Mnoho ľudí v našej kultúre je spokojných s rýchlymi prívaly energie po užívaní rôznych stimulujúcich látok, v dôsledku ktorých sa potom často cítia ešte viac napätí a vyčerpaní. Keď sme mladší, naše telo má pzoruhodnou schopnosť vytvárať si tieto zdroje energie, kedykoľvek potrebuje. Len málo pri tom myslíme na doplňovanie našich energetických rezerv a dobíjanie spotrebovanej energie. Akonáhle však začneme starnúť, začnú si tieto prudké prívaly energie vyberať svoju daň a naše vnútorné energetické rezervy sa často začnú vyčerpávať. Ľudia potom začnú byť „závislí“ na návykových látkach a aktivitách, ktoré im slúžia ako rýchly životabudič či vzpruha, a často sa nezaobídu bez stimulujúcich látok, aby ráno vôbec dokázali vstať z postele a zvládnuť nový deň. To nie je dobré, obzvlášť pokiaľ usilujete o žiarivé zdravie a dlhovekosť. Nemusíme vyčerpať svoje energetické rezervy, ak budeme pamätať na to, aby sme doplnili a dobili energiu, ktorú sme pred tým spotrebovali. Tieto kroky sú veľmi jednoduché, ale pre mnoho ľudí je veľmi ťažké ich dodržiavať.
1. krok: Obmedzte spotrebu stimulujúcich látokObmedzte alebo vylúčte zo svojej stravy všetky stimulujúce látky, najmä kofeín. Kofeín obsahuje veľké množstvo alkaloidov, ktoré zaťažujú celé telo. Obzvlášť kofeín má tiež veľmi negatívne dopady na vaše nadobličky, ak ho prijímate dlhšiu dobu. Symptómy vyčerpanie nadobličiek sú takmer rovnaké ako symptómy, ktoré mnoho žien považuje za menopauzu: depresia, úzkosť, nespavosť alebo potreba neustále spať a estrémní únava. Tieto príznaky, ktoré ženy zažívajú, zvyčajne nejskou spôsobené menopauzou, ale vyčerpaním nadobličiek v dôsledku užívania veľkého množstva silných stimulujúcich látok a v dôsledku veľkého stresu.Občasný šálka kávy môže byť krásnou, povznášajúce a stimulujúce skúseností. Avšak každodenná konzumácia kávy, najmä od stredného veku, môže mať negatívny vplyv na vašu celkovú hladinu energie a vitalitu a môže vyčerpávať, a nie dopĺňať, vaše energetické rezervy.
2. krok: Doplňte svoju energiu s pomocou bylínUžívajte každý deň tie byliny, ktoré sú známe tým, že obnovujú a zvyšujú hladinu našej energie. Existuje mnoho posilňujúcich bylín, napríklad lopúch, púpava, stavikrv (fo-tich), ginkgo biloba (ginko dvojlaločné), pupočník ázijský (gotu kola), sladkého drievka, kustovnica čínska, žihľava, ovos, Sibírsky ženšen (eleuterokok) a Ivan čaj ( pozn. redakcie). Všetky vás budú nabíjať energiou, ak ich budete pravidelne užívať dlhšiu dobu.
3. krok: Posilnite svoju nervovú sústavu Sústreďte sa na podporovanie a posilňovanie svojej nervovej sústavy. Často sa cítime duševne vyčerpaní jednoducho preto, že je naša nervová sústava preťažená. Užívanie bylín, ktoré posilňujú a podporujú našu nervovú sústavu, napríklad žihľavy, ovsa alebo sibírskeho ženšenu (eleuterokok), nám prinesie pocit pokoja a uvoľnenia. Vo chvíli, keď sa prenesieme do svojho pokojného stredu, nám začne byť dostupné veľké množstvo energie. V tomto našom strede je uložená naša čchi čiže životná sila.

You must be logged in to post a comment