1. Relaxácia . Rozdiel medzi východným bojovým umením a slovanským je v tom, že východné sú založené na koncentrácii a úplnosti štrajku, t. hit-návrat, hit-návrat. A v slovanskom systéme je hlavnou vecou relaxácia, spojenie s okolitým svetom a svet vám dá energiu; a nedochádza k žiadnemu úplnému úderu, t. odrazil a okamžite išiel päsť, lakeť, rameno, iné rameno, lakeť – a išiel voľne.
2. Imobilizovať . Vo východných systémoch vypracujú úder (zásah-návrat), takže koncentrovaná energia sa vyleje rukou a zvnútra zničí osobu. Tie. cieľom bojových umení je zničiť nepriateľa a je vhodné ho psychologicky zničiť ešte pred začiatkom bitky. Slovanský systém je trochu iný – imobilizovať, t. v súboji, aby sa ubezpečil, že sa nemôže pohnúť … a potom sa opýtať: „Čo presne si chcel?“ Ale ak niekto prišiel so zlým úmyslom, so zbraňami, už sa nepýtal, cieľ je iný, zničiť.
3. Princíp päste . Vo východných systémoch, každý pre seba, individuálne, ale mali sme päsťový systém. Predpokladajme (pozri sa na ruku), že je to päť bojovníkov: palec je zodpovedný za život indexu, index je za život stredného, stredný je za život bezmenného, bezmenný je za život malého prsta a malý prst je pre život toho veľkého a nikto sa nepremýšľa o jeho živote, pretože existuje niekto, kto sa stará o vašu bezpečnosť. A týchto päť sa nerozprestiera, ale je zaťaté v päsť, preto sa nazývalo „princíp pästi“, t. sú spolu, jeden pre druhého. A týchto päť ľudí skutočne, ako sa hovorí v rozprávkach, píše: „Zamával doprava – ulica, vľavo – alej“.
Okrem toho máme energetické ťažisko – základňu, ktorá sa nachádza v čakre kreativity (oblasť slnečného plexu), a medzi žltými národmi je to pupok , ktorého proporcie tela sa mierne líšia. Preto, aby sa spojili centrá, žlté drepy, všetky majú stojany v polo-drepe a slovanské stojany sú vždy „medveďom“, t.j. stojí rovno, plecia dopredu a nohy iba mierne ohnuté.
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli zverejniť komentár.