Čo ešte ?

Čo ešte ?

Čo ešte ?

Zmeny už prichádzajú a odchádzajú rýchlejšie, ako čas samotný 🙂 človek už ani nevie, čo má a čo nemá urobiť a či vôbec má zmysel niečo robiť, keď vo chvíli keď to urobí, zistí, že už netreba…Rýchlo meniace sa procesy, veci, pracovné zmluvy, vzťahy, čokoľvek… však strácajú na hodnote. A my tu teraz zažívame rýchlo meniace sa spoločenské pomery, pravidlá a nariadenia. Kým si uvedomíme, čo môžeme, už to neplatí. Takýto život stráca na kvalite. Ak niečo stráca na kvalite, čo s tým urobíte? Snažíte sa to vymeniť, predať, zbaviť sa toho a nahradiť to novým. Lenže tú starú vec predávate pod cenu!

Váš Život má vždy svoju cenu. VŽDY. Nech sa vonku deje čokoľvek, vy ste v sebe. A ak máte v sebe veci usporiadané, nemôže vám zvonku nikto znehodnotiť vašu hodnotu. Dbajte na to, aby ste vnútorné hodnoty za každých okolností budovali. Pretože to, čo sa deje vonku, je iba ako počasie. Raz svieti slnko, potom je zamračené, potom prší, niekedy príde silný vietor, alebo víchrica, dajme jej teda meno Corona a prečkajme, kým ustane. Všetko, čokoľvek tu bolo, raz prirodzene zaniklo. Nič na svete nemá tú moc byť nemenné. Ani táto situácia.

Je to ako hra, ako športové podujatie. Najskôr sa naň hráči dlhodobo pripravujú. Potom príde tá chvíľa, keď sa hra hrá. Hra Covid 19 je už rozohraná. Ak nepatríte medzi hráčov, ktorí sa na túto hru dlhodobo pripravovali, nemyslím si, že je vhodné sa nechať vtiahnuť do tejto hry a hrať ju. Táto hra má jedno zaujímavé špecifikum. Rýchlo meniace sa pravidlá hry. Možno máte pocit, že už ich poznáte, ale ja osobne si myslím, že ešte príde veľa zmien a ešte aj niečo, čo tu nebolo. Čo ešte? To ja neviem. Jedno však viem určite. Keďže sedím v hľadisku, neoberá ma to o energiu tak, ako hráčov…

http://www.zijemevedome.sk/?cat=6
S úctou
Milan

You must be logged in to post a comment

Copyright Som Slovan© 2020