Slovanské názvy mesiacov sú obrazné Runic . Názvy mesiacov sa skladajú z dvoch run, zatiaľ čo druhý fleece je rovnaký pre všetky mesiace – LETO (leto), pretože mesiac je súčasťou leta; a prvá Runa ukazuje obrázok, ktorá časť leta. Výnimkou je iba prvý mesiac – Ramhat, pretože tu je obraz začiatkom nového kruhu. Tie. po skončení budúceho leta opäť prichádzame na začiatok všetkého – Ra-M-Ha , potvrdzuje (T) a vytvára (b) nový Kruh, akoby na začiatku nového života.

MENA MESIACOV-OBRÁZKY: Rune Let-obr.2,-, je to v mene každého mesiaca, pretože sú súčasťou leta; iba prvé zmeny Rune (Ai, Bay, Gay, Dai, E, Wei, Hay, Tai), ktoré odhaľujú obraz tejto časti leta. [* Počiatočné písmeno Yer (b) – skratka „O“]

  1. Ramhat-obr.3-,(september, október) – mesiac Božieho Princípu . Tie. Ra-M-Ha vytvoril (b) a potvrdil (T) nové jasné, čisté leto, nový kruh. 2. AiLet-obr.4, (november) – mesiac nových darčekov. Rune Ai znamená – plné bohatstvo , t. plné nádoby. Dovtedy zozbierali úrodu, hrali svadby v Lubomire , oslávili Nový rok a postavili samostatnú vežu s prístavbami pre mladých. Tie. nový život začína plným množstvom, darmi, z jeho farmy so zvieratami, zo všetkého.
  2. BayLet-obr.5, (december) – mesiac Bielej žiarenia a mieru vo svete; Toto je biela časť leta . Žiarivosť sveta slávy , božská úroveň čistoty, pocit úplného pokoja v duši.
  3. GayLet-obr.6, (január, február) – mesiac Blizzard a Cold. Tie. Gay je drsný, prísny . Preto je v „ ľudovom kalendári “ február loutna. Ale Slovania mali 9 mesiacov a kresťania preradili do 12 rokov.
  4. DayLet-obr.7, (marec) – mesiac prebudenia prírody. To znamená, že toto je časť leta, keď príroda dodáva vitalitu : listy rozkvitajú, polia sú plné sily, zvieratá sa prebudia, všetko, čo sa prebudí, je znovu narodené, ožije.
  5. ELet-or.8, (apríl) – mesiac výsevu a výsadby. Všimnite si, že obrázok „GAY“ je vánica, zima a vánica, ako to bolo, zasieva sneh, ľadové častice, ťažké sneženie atď., T. výsev obrázok. Tu je to len „E“ – siatie , bez chladu. Ale zasieva nielen zrno do zeme, ale aj Slovo vnútri človeka, t. Obrad názvu stretnutia , keď je to tajné meno, nové meno, t. akoby sa niekto narodil znova.
  6. WayLet-obr.9, (máj, jún) – mesiac vetra. Obrázok Runes Wei je fúka , ale vietor fúka. Tie. táto časť leta, keď sa štribogské vnúčatá prebudia a začnú chodiť, často hurikány, suchý vietor.
  7. HeyLet-obr.10, (júl) – mesiac prijatia darov prírody. Obrázok „X“ je pozitívna sila. Všimnite si, že mesiac výsevu u nás je „E“ a tu, ako jeho opak, „E“ je otočený opačným smerom, t.j. tam sme zasadili a tu sme dostali .
  8. TayLet-obr.11, (august) – mesiac ukončenia. Rune Tai – vrchol, limit, dokončenie niečoho, povedzme: TaiGa – koniec cesty. Tie. TayLet – koniec leta , dokončenie Kruhu, teda Krugolet (Kruh rokov).
  • Nie mesiac, ale časť leta.

You must be logged in to post a comment

Copyright Som Slovan© 2020